ЕС и Свят 17.02.2026 11:01 Снимка: EPA
Мъж намушка с нож трима души в Сидни, един е починал
Трима души са намушкани с нож близо до жп гара в западен Сидни, като един от тях е почина, предаде Guardian.
Нападението е станало около 10:00 часа днес местно време, като в сигнала до полицията се е посочвало, че нападателят е избягал от местопрестъплението.
Парамедици са оказали помощ на трите жертви на място, като едната е обявена за мъртва. Другите две жертви - мъж на 22 години и жена на 47 години - са транспортирани в болница в критично състояние.
Малко по-късно - около 11:00 часа - полицията е установила и задържала нападателя, който е арестуван на улица "Смайт" в Мерилендс.
Сержант Саймън Гласър заяви, че няма известна връзка между трите жертви и нападателя. Жертвите са били "сами на Мерилендс Роуд", уточни той, като допълни, че две от нападенията са станали в сграда, а едното е било на улицата. "Полицията към този момент не е наясно какъв е бил мотивът", по думите му.
Гласър каза, че предполагаемият извършител няма връзки с адреса, където е бил арестуван. Той е известен на полицията с "дребни престъпления и редица инциденти с психично здраве".
Гласър обясни още, че полицията е открила кухненски нож с дължина 20 до 30 см, но не е ясно дали това е същото оръжие, използвано при нападенията.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:59 Хороскоп за четвъртък, 4 юни 2026 г.
- 19:37 Белгиец наръга хазяина си с нож пред басейн в София, задържан е
- 19:31 ГДБОП координира международна акция срещу 9 банди за незаконен стрийминг
- 19:23 Григор и Ейса заедно на парти край морето
- 19:16 Случаят с разменените бебета, който потресе България: Съдът реши - и едната майка е съпричастна
- 19:09 За да не вдигат цените, търговци свалят грамаж и качество
- 19:01 Дженифър Лопес и Брет Голдщайн са имали тайна афера
- 18:54 ВСС отложи избора на нов шеф на Националната следствена служба - няма кандидати