ЕС и Свят 18.11.2024 12:13 Снимка: ДНЕС+
Маскирани мъже нахлули в дома на принц Уилям и Кейт в двореца Уиндзор
Маскирани мъже са съборили двуметровата ограда, за да се промъкнат на територията замъка Уиндзор, докато принцът и принцесата на Уелс Уилям и Катрин спели във вилата си, съвсем близо до мястото на нахлуването, пише „Дейли Мейл" (Daily Mail).
Съобщава се, че двамата мъже са използвали откраднат автомобил, за да преминат през порта, предназначена за охраната. Те са откраднали селскостопански превозни средства и са избягали с пикап и четириколка, които взели от плевня. Само на пет минути от там, принц Уилям, принцеса Кейт и трите им деца – Джордж (на 11 г.), Шарлот (на 9 г.) и Луис (на 6 г.) спели спокойно във вила Аделаида. Съборената порта е най-близкият изход към тази вила и семейството често я използва.
Нападението, което е станало на 13 октомври, се случва, след като въоръжените полицаи бяха изтеглени от публичните входове към двореца Уиндзор. Те обаче все още патрулират из земите на замъка.
Според източник на изданието, маскираните взломаджии вероятно са „наблюдавали Уиндзор известно време" преди атаката. Говорител на местната полиция разкрива: „Все още не са направени арести по случая и разследването продължава".
По време на атаката крал Чарлз III е бил в Шотландия, а кралица Камила е била в Индия. Семейство Уелс се премести от двореца Кенсингтън във вила Аделаида в парка на двореца Уиндзор през лятото на 2022 г., пише Вести.бг.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 00:44 Хороскоп за четвъртък, 12 февруари 2026 г.
- 19:33 Станислав Стоянов за доклада на Марио Драги: Това е признание за провал на досегашния модел
- 19:26 "Гуру" Калушев гостувал на децата в училище "Космос", където учил и убития Александър
- 19:18 Белият дом изтри публикация на вицепрезидента Ванс за арменския геноцид
- 19:10 Зеленски обяви датата на следващите преговори, Донбас ще бъде главна тема
- 19:01 Утре ще е дъждовно, но с до 12 градуса максимални температури
- 18:57 Тръгва ли Сандов към съда? ДАНС: По случая "Петрохан" има дело срещу лице на висша публична длъжност
- 18:53 Великолепна Лора Христова донесе втори бронз на Олимпиадата в Милано-Кортина