ЕС и Свят 11.10.2024 15:06 Снимка: ДНЕС+
Масирана ракетна атака срещу Одеса, четирима загинали и 10 ранени
В резултат на снощната ракетна атаката в района на Одеса е разрушена двуетажна сграда, в която са живеели и работели цивилни. Това съобщи председателят на Одеската областна военна администрация Олег Кипер в приложението Телеграм, цитиран от БТА. Според руската страна ударите са били нанесени по обекти на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ).
Спасителите на Държавната служба за извънредни ситуации извадиха изпод развалините трима загинали - 43-годишна жена, 22-годишно момче и 16-годишно момиче, информира Олег Кипер.
Още една жена е починала в болницата от получените тежки травми.
Изказвам искрените си съболезнования на близките на загиналите, казва се в съобщението на губернатора.
Десет души са били ранени, четирима от които са в тежко състояние.
В Одеска област днес е обявен траур. Осем души са загинали на 9 октомври и четирима на 10 октомври.
Късно нощи руски Телегам канали цитираха очевидци, които съобщават за два мощни взрива и последвала продължителна детонация. Едно от попаденията е било в района на Кривая балка, съобщава ресурсът "Типичная Одесса".
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:57 Взрив от газова бутилка разтърси блок в Русе, отломки удариха автомобили
- 19:35 САЩ модернизират ядреното командване с нови „самолети на Страшния съд“
- 19:27 Иран: Няма да преговаряме със САЩ и можем да водим войната колкото е нужно
- 19:20 Три нови изкусителки променят правилата на играта в „Ергенът“
- 19:12 Русия засилва атаките срещу украинските железници
- 19:05 Войната в Близкия изток блокира един от водещите световни центрове за търговия и транзит на злато
- 18:56 Тревожна прогноза: 3,5 милиона случая на рак на гърдата до 2050 г.
- 18:48 Войната в Иран през азиатските очи