ЕС и Свят 15.02.2022 15:55 Снимка: ДНЕС+
Мария Захарова: Само луди глави говорят, че Русия желае да нападне Украйна
Само луди хора, лишени от морал, могат да говорят за предполагаемото намерение на Русия да "нападне" Украйна.
Това съобщи днес официалният представител на руското външно министерство Мария Захарова в ефира на телевизионния канал Rete4.
„Когато четем западните издания през последните два месеца, чуваме изявления от Белия дом и "Даунинг стрийт", че Русия възнамерява да атакува (Украйна - бр.), разбираме, че само луди, луди, непосветени хора могат да кажат това. Това граничи със заблудата“, каза тя.
Захарова отбеляза, че по отношение на предполагаемото твърдение за „агресия“ на Русия срещу Украйна Вашингтон не иска да чуе, че „говорим за движение на войски през руска територия“.
„Всичко, което се случва сега, вече се е случило на Запада“, добави говорителката на руското външно министерство, цитирайки сходството на ситуацията с 2003 г., когато САЩ търсеха извинение за нахлуване в Ирак.
Тя уточни още, че доставките на руски природен газ дотолкова придизвикват друзнението им, че американската страна иска да получи този огромен пазарен дял.
„Те измислят ситуации около Украйна,... опитват се да вкарат спънат проекта „Северен поток 2“, за да убедят Германия да го изостави и да завладее този пазар,, и да започне да доставя своите ресурси“, обясни Захарова.
Както писахме по-рано, прессекретарят на държавния глава на Русия Дмитрий Песков заяви, че руският президент Владимир Путин е готов да преговаря за ситуацията около Украйна и за гаранции за сигурност в Европа./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:59 Хороскоп за понеделник, 16 февруари 2026 г.
- 19:35 Хилъри Клинтън: Усилията на САЩ да принудят Украйна да сключи споразумение са позорни
- 19:25 Русия превзе над 200 кв. км през февруари. ВСУ наблягат на използването на дронове
- 19:16 Зам.-шефът на НАТО: В ЕС свършиха ракетите за ПВО за Украйна. Само САЩ имат
- 19:06 Кличко призна, че Киев е на ръба на катастрофа
- 18:56 Захарова: Твърденията за отравяне на Навални са западна измама
- 18:44 Всяка дреха в ЕС ще има цифров "паспорт"
- 18:34 Франция: Отравянето на Навални е показателно