Македония увеличава двойно военното си присъствие в Ирак

ЕС и Свят 30.11.2007 14:37

Македонският парламент реши да увеличи военното присъствие в мисията “Свобода за Ирак” с допълнителни 36 войници, което е почти два пъти повече отколкото досега.

Решението беше подкрепено от 70 депутати, нямаше гласували “против”. Заместник-министърът на отбраната Иляз Халими каза, че в средата на декември в Ирак трябва да бъдат изпратени две подразделения на македонската армия и петима щабни офицери.

Става дума за подразделение от 36 войници от спецчастите, които ще заменят сегашния контингент, както и за още 36 войници, които най-вероятно ще бъдат от състава на механизираните пехотни бригади.

Македония участва в мисията в Ирак от юни 2003 г. Македонските войници са разположени в базата в Таджи, намираща се в сектора под американско командване. /Макфакс - БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355