Македония се прости със загиналите при падането на хеликоптер военнослужещи

ЕС и Свят 15.01.2008 14:38

С най-високи военни почести и почетен залп на гробището Бутел в Скопие бяха погребани Тони Спасовски, Тони Давитковски, Янко Ширич, Александър Тасковски и Александър Васич - петима от 11-те македонски военнослужещи, които загинаха при разбиването на военен хеликоптер край Блаце при връщането им от участие в мироподдържащата мисия в Босна и Херцеговина.

Горан Ристовски беше погребан в Камник край Скопие, а Златко Веляновски – в Драчево. В Куманово следобяд ще бъдат погребани Мики Ивановски и Бране Спасовски, в Струмица – Славчо Василев и в Гевгели – Игор Гьоревски.

На гробището Бутел с полагане на венци последна почит на загиналите македонски миротворци отдадоха президентът и върховен главнокомандващ армията на Македония Бранко Цървенковски, председателят на парламента Любиша Георгиевски, премиерът Никола Груевски, министърът на отбраната Лазар Еленовски, началникът на Генщаба Мирослав Стояновски, партийни делегации, много граждани.

На изпращането на загиналите военнослужещи в последния им път присъстваха и членове на македонското правителство, представители на дипломатическия корпус, министри на отбраната на няколко страни, военни представители на държавите от НАТО. В Македония днес е ден на траур. /МИА - БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355