![Магазините в Хърватия спират да работят в неделя от 1 юли](https://dnesplus.bg/uploads/news/images/1123142/l-5.jpg)
ЕС и Свят 27.06.2023 10:24 Снимка: ДНЕС+
Магазините в Хърватия спират да работят в неделя от 1 юли
От 1 юли, когато влиза в сила новият Закон за търговията, магазините в Хърватия няма да работят в неделя. Тъговците ще имат право да избират 16 неделни дни през годината по тяхна преценка, когато ще останат отворени, пише Танюг.
През летния сезон повечето ще работят, заради туристите. Изключения ще има за бензиностанции, магазини на летища и фериботни пристанища, музеи, сергии на пазара, а работното време на павилионите в неделя е ограничено от 7 до 13 часа.
„Законът ще позволи на служителите в магазините да прекарат неделята със семействата си“, каза премиерът пред Central European Times.
Пленкович също заяви, че „неделята е стъпка в „укрепването на семейството“, което остава основата на обществото.
Това ще бъде третият път, в който правителството се опитва да наложи ограничения върху неделната търговия. Преди многонационалните вериги супермаркети се обърнаха към конституционния съд, за да ги отменят.
Още по темата
![]() |
1 | 2.07669 |
![]() |
1 | 2.34644 |
![]() |
10 | 3.92989 |
![]() |
100 | 5.23868 |
![]() |
1 | 1.88477 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за събота, 8 февруари 2025 г.
- 19:31 ГДБОП арестува трима българи, членове на международна банда за синтетични наркотици
- 19:22 Самолет се разби в автобус при опит за аварийно кацане
- 19:16 Силви Кирилов: Над 30 млн. лв. са необходими за тази година за психиатричните болници
- 19:09 Разкриха козметичен салон във Варна, в който се поставя бутолинов токсин
- 19:01 През 2024 г. средно 82,3% от медикаментите по лекарско предписание в България са верифицирани
- 18:54 Механична грация: вижте как хуманоиден робот танцува валс с човек
- 18:46 Лошите навици, които скъсяват живота на матрака и вредят на съня ни