ЕС и Свят 06.05.2026 17:41 Снимка: АР/БТА
Lufthansa се нуждае от допълнителни 2 милиарда за гориво през тази година
На една от най-големите авиокомпании в Европа, германската Lufthansa, ще са необходими допълнителни 2 милиарда евро за гориво през тази година.
Това се дължи на поскъпването на авиационния керосин вследствие на блокадата на Ормузкия проток, съобщава Си Ен Би Си.
Планира се тази сума да бъде компенсирана чрез икономии и ръст на приходите от продажбата на билети. При това нетната печалба на компанията през първото тримесечие е спаднала и възлиза на 665 млн. евро - в сравнение с 885 млн. евро година по-рано.
Цените на авиационното гориво към края на март са се повишили със 103% в сравнение с предходния месец. С наближаването на пиковия туристически сезон се очаква търсенето на авиационно гориво да се увеличи с 40%.
Нефтопреработвателните заводи в Близкия изток осигуряват около 75% от авиационното гориво за Европа.
Lufthansa заема първо място по брой отменени полети в Европа./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:05 Писателят Иван Стамболов - Сула: Ключът към всичко в християнството е любовта
- 17:58 Шефът на футбола в Иран: Домакин на Мондиала е ФИФА, а не г-н Тръмп или Америка
- 17:52 "Андурил" разкри консорциума за орбитална отбрана по проекта "Златен купол" на Тръмп
- 17:41 Lufthansa се нуждае от допълнителни 2 милиарда за гориво през тази година
- 17:29 В Румъния започват консултации за ново правителство
- 17:18 Хантавирусът на круизен кораб: СЗО подозира рядък случай на предаване между хора
- 17:07 Реакциите в Арсенал: Магическа нощ, дълго чакахме този финал
- 16:57 Мъжът, прегазил тълпата в Лайпциг, преди два дни е принудително изписан от психиатрия