ЕС и Свят 12.02.2024 09:49 Снимка: ДНЕС+
Лойд Остин е приет за лечение в интензивно отделение
Министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин е приет в интензивно отделение, тъй като се лекува от проблем с пикочния мехур, съобщи Пентагонът, като се позова на неговите лекари.
„Тази вечер, след поредица от тестове и оценки, министърът беше приет в интензивно отделение в Националния военномедицински център „Уолтър Рийд“, се казва в изявлението.
Преди часове той прехвърли задълженията си на своя заместник Катлийн Хикс.
В момента не е ясно колко дълго Остин ще остане в болница. Той беше изписан преди по-малко от месец след усложнения от лечение на рак на простатата.
Първоначалната секретност около тази двуседмична хоспитализация беше критикувана от законодатели от двете партии, като някои от тях го призоваха да подаде оставка. Остин трябва да даде показания по въпроса по-късно този месец.
Още по темата
-
-
Министърът на отбраната на САЩ остава в болница
преди 2 години
-
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:35 Гл.ком. Антон Златанов: Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
- 18:32 Белгия спира част от влаковете заради очакваните тази седмица рекордни горещини
- 18:28 Невзоров след разпита: Не се чувствам виновен. Надявам се на справедливост
- 18:25 73-годишен учител по цигулка застава пред съда, блудствал с 10-годишна ученичка
- 18:17 НИМХ: Следобедни гръмотевични бури и риск от градушки в Западна и Северозападна България
- 18:10 Тръмп публикува снимка на мистериозна блондинка и написа: Страхотна дъщеря
- 18:02 Приключи реставрацията на Партенона в Атина, за първи път от години храмът е без скелета
- 17:55 Лeгeндapният пpeдceдaтeл нa Фeд Aлън Гpийнcпaн пoчинa нa 100 г.