ЕС и Свят 27.03.2022 12:15 Снимка: ДНЕС+
Лондон: Санкциите падат само при изтегляне на Русия от Украйна
Санкциите срещу Русия са крайна мярка, която трябва да бъде премахната само след "пълно прекратяване на огъня и изтегляне" от Украйна. Това заяви британският външен министър Лиз Тръс за Sunday Telegraph.
По думите ѝ, Москва трябва да се ангажира и за бъдеща политика без по-нататъшна агресия, или да се изправи пред перспективата санкциите да бъдат наложени отново.
Западът трябваше да остане "твърд, за да постигне мир", каза тя.
Обединеното кралство, САЩ и ЕС досега са наложили санкции на над 1000 руски физически лица и фирми.
Тази седмица Москва обяви, че ще пренасочи военните си операции в Украйна на изток в страната. Този ход беше интерпретиран от мнозина като знак, че Кремъл се стреми да намали инвазията, която досега е постигнала значително по-малък напредък, отколкото се очакваше.
Външният министър по-рано каза, че вярва, че мирните преговори са "димна завеса", предназначена да отвлече вниманието от действията на Русия и да даде време на въоръжените ѝ сили да се прегрупират.
Тя не вярва, че руските власти са сериозни в преговорите./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:16 Мерц пред Радев на обща пресконференция: "Bangaranga" ще бъде шлагер на лятото в цяла Европа
- 19:31 Язовирите са запълнени на близо 80%
- 19:24 Хванаха мъж да шофира след употреба на канабис, кокаин, метамфетамин и амфетамин
- 19:17 Повечето румънци искат предсрочни избори
- 19:10 "Билд" публикува 20 интересни факта за България след победата на Дара
- 19:02 "Политико" съобщава имена на евентуални преговарящи от ЕС с Русия
- 18:54 ЕК публикува пети доклад за състоянието на Шенгенското пространство
- 18:46 Премахнаха всички ограничения за руските гимнастички