ЕС и Свят 28.12.2021 10:52 Снимка: ДНЕС+
Локдаун: Случаите на COVID-19 в Китай се увеличават
Броят на симптоматичните случаи на заразяване с коронавирус в Китай нараства за четвърти пореден ден, предаде Ройтерс. Град Сиан, в който 13 милиона души бяха поставени под карантина, съобщи днес за 175 нови симптоматични случая на заразяване. Ден по-рано случаите бяха 155, а преди това - 150.
Сиан е столицата на китайската провинция Шанси, съобщи във вторник Държавният здравен комитет на Китайската народна република.
Разпространението на заразата в град Сиан все още не е овладяно, въпреки строгите ограничителни мерки. Всички вътрешни полети от Сиан са отменени, а движението на влакове и междуградски превозни средства е ограничено.
Забранени са всякакви публични прояви, забранено е на жителите да напускат домовете си, освен в спешни случаи.
Само един човек от семейството има право да ходи до магазина за хранителни стоки и стоки от първа необходимост веднъж на всеки два дни.
26 служители в Сиан са били наказани за лоша превенция и слаб контрол на COVID-19.
В докладите не се казва кой щам на вируса е бил идентифициран в Сиан. До момента е известно, че в страната са установени седем случая на заразяване с щама омикрон, който се разпространява активно по света. Четири случая са потвърдени в град Гуанджоу (провинция Гуандун), два в град Чанша (провинция Хунан) и един в град Тиендзин на централното правителство.
Китайските власти са загрижени за разпространението на инфекцията в страната във връзка с предстоящите Зимни олимпийски игри в Пекин, които ще се проведат от 4 до 20 февруари 2022 г./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:30 Брокер за Баба Алино: Някой някъде не си е получил "възнаграждението"
- 19:22 Александър Пулев: Повече от 2200 компании с турски капитали са работодатели в България
- 19:14 Татарова за ФК-Варна: Заварихме там изключително тежко състояние - бих го нарекла „батак“
- 19:06 МЗ надгражда приложението „еЗдраве“ за защита правата на пациентите
- 18:58 Русия съобщи за поредно превзето село в украинската Донецка област
- 18:50 Рубио защити бойното шоу в Белия дом: Това е подарък за американския народ
- 18:43 Лили Иванова - с ПОСЛЕДНО национално турне през 2026-а и САМО с пет концерта през 2027-а
- 18:35 Граждани и обществени организации възразиха срещу поскъпването на тока и парното