
ЕС и Свят 04.10.2020 11:29 Снимка: ДНЕС+
Личният помощник на Тръмп също е заразен с коронавирус
Личният помощник на американския президент Доналд Тръмп - Ник Луна също е дал положителен резултат при тест за коронавирус, съобщи Блумбърг, позовавайки се на свои източници.
Луна, който е сред най-близките до президента служители, е поредният от персонала на Белия дом, заразен с коронавируса. Във вторник той е присъствал на първия телевизионен дебат между Тръмп и съперника му за Белия дом Джо Байдън в Кливланд, Охайо. Участвал е и в среща на Тръмп с негови поддръжници в Бедминстър, щата Ню Джърси, в четвъртък, предаде БТА.
Телевизия Ей би си допълва, че Луна е женен за служителка на Белия дом, която е сред помощниците на старшия съветник и зет на президента Джаред Къшнър.
През последните дни с коронавирус се оказаха заразени помощничката на президента Хоуп Хикс, бившата му съветничка Келиан Конуей, трима сенатори републиканци, председателят на националния комитет на Републиканската партия Рон Макданиел, мениджърът на предизборната кампания на Тръмп - Уилям Степин, както и трима журналисти от пресцентъра в Белия дом, припомня ТАСС./БТА
Още по темата
![]() |
1 | 2.08444 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.8704 |
![]() |
100 | 4.12092 |
![]() |
1 | 1.6849 |
Последни новини
- 20:52 Хороскоп за понеделник, 25 август 2025 г.
- 19:36 Украйна ще получи оръжия от новия пакет военна помощ от Канада още следващия месец
- 19:31 Защо Европа харесва Зеленски във военни дрехи, а Америка – не и какво общо има прическата на Тръмп
- 19:27 Пощенски служби от цял свят спират доставките до САЩ
- 19:21 Андрей Райчев: Зеленски няма политическо бъдеще и блокира мира
- 19:17 „Ню Йорк Таймс“ посочи условието, при което Зеленски може да изтегли войските си от Донбас
- 19:11 Лукашенко и Си поздравиха украинците! Тръмп: Народът на Украйна има несломим дух
- 19:08 Най-малко един загинал при взрив на газова бутилка в емблематичен детски магазин в центъра на Москва