ЕС и Свят 30.10.2025 14:08 Снимка: ДНЕС+
Le Point предупреди ЕС: Новата руска ракета "Буревестник" практически е неуловима
Европейският съюз трябва да е наясно, че новата руска крилата ракета „Буревестник“, чието успешно изпитание обяви Владимир Путин, е способна да избегне всяка система за противовъздушна отбрана, според френското списание Le Point.
„Ракетата е способна да избягва вражеската противовъздушна отбрана, като следва по-дълги и по-неочаквани траектории. Тя може да носи ядрена бойна глава. Русия вече я нарича неуловима“, се казва в статията.
Както отбелязва изданието, новостта на ракетата се крие в нейната ядрена задвижваща система, която прави обхвата ѝ теоретично неограничен.
По-рано руският президент Владимир Путин обяви, че са приключили изпитанията на крилата ракета с ядрено задвижване и неограничен обхват „Буревестник“. Тя демонстрира високата си способност да заобикаля противоракетните и противовъздушните отбранителни системи, докладва началникът на Генералния щаб на руските въоръжени сили Валери Герасимов на държавния глава. Той отбеляза, че крилатата ракета е извършила изпитателен полет от 14 000 километра и че предстоят още такива.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:52 Съвременни вещици призовават зловеща богиня в древен турски храм
- 14:41 Канадски рецитал в Бъфало запази мечтата жива
- 14:31 След Тръмп и Путин отива на визита в Китай
- 14:20 Тръмп обяви ликвидирането на втория по старшинство командир на „Ислямска държава"
- 14:08 Бракуват над 800 кг био храни заради фалшиви срокове на годност
- 13:57 Търси се актьор за ролатя на агент 007
- 13:47 Министър Абровски: Ще ме прощават търговските вериги, но те прекалиха с тиранията си в надценките!
- 13:35 Демерджиев: Ще изкараме полицаите и камерите от храстите, целта не е да събираме фишове