ЕС и Свят 01.11.2024 11:18 Снимка: ДНЕС+
Лавров за първи път ще посети страна от ЕС след началото на войната в Украйна
Руският външен министър Сергей Лавров планира да посети Малта идния месец, за да участва в среща на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ), предаде Ройтерс, като се позова на информация от днес на руския в. "Ведомости".
"Ведомости" черпи информацията от говорителката на руското външно министерство Мария Захарова.
Това ще бъде първата визита на Лавров в страна от Европейския съюз, откакто руските сили нахлуха в Украйна през февруари 2022 година.
Посолството на Малта в Русия е казало пред "Ведомости", че решението за министерска среща на ОССЕ на острова на 5 и 6 декември "се отнася за всички членове, включително и за Руската федерация", пише БТА.
"Делегациите на ОССЕ редовно получават информация за хода на подготовките. Допълнителна практическа информация, включително покани, ще бъдат изпратени на всички делегации от ОССЕ", е заявило още посолството.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:17 Сабаленка отново е на финал на Australian Open
- 14:13 Велислава Делчева: Омбудсманът няма място в изпълнителната власт
- 14:12 По комсомолски мъжът на Бориславова: Гюров е трудолюбив, дисциплиниран с добро възпитание
- 14:09 Китай екзекутира днес 11 души
- 14:02 Норвегия купува далекобойни артилерийски системи за 2 млрд. долара от Южна Корея
- 13:57 Мария Габриел е кандидат за зам.-генерален директор на ЮНЕСКО
- 13:55 На първа инстанция Асен Василе загуби дело срещу Тошко Йорданов
- 13:49 Обявиха конкурси за управители и контрольори на лечебни заведения и търговски дружества във Варна