Лавров пред ООН: Западът създава хаос в света
ЕС и Свят 28.09.2014 21:23
Руският външен министър Сергей Лавров обвини Запада в желание да създаде хаос в света, атакува САЩ, че решават вместо всички останали кое е добро и кое лошо и остро разкритикува властите в Украйна за ролята им в събитията в Донбас, предадоха международните агенции.
В реч пред Общото събрание на ООН Лавров посочи, че западният алианс начело със САЩ действа на международната сцена в противовес на принципа на суверенното равенство на страните - членки на световната организация. “Вашингтон открито обяви правото си да използва военна сила едностранно и където си пожелае, за да отстоява интересите си - каза руският дипломат №1. - Военната намеса стана норма, независимо че всички силови операции, предприемани напоследък от САЩ, завършват печално. Днес жертва на тази арогантна политика е и Украйна.”
Лавров призова също всички виновни за масовата гибел на хора в Одеса, Мариупол и други райони на Украйна да бъдат открити и предадени на правосъдието.
По-късно в интервю за руски медии министърът заяви, че Кремъл няма желание да продължава войната на санкциите. Той посочи още, че отношенията между Вашингтон и Москва се нуждаят от второ презареждане. “Ние сме заинтересовани от нормализиране на отношенията със САЩ, но не ние сме ги развалили”, посочи Лавров. Според него влошените връзки са довели до замразяване на всички съвместни програми за борба с тероризма, наркотрафика и пиратството. (24часа)
В реч пред Общото събрание на ООН Лавров посочи, че западният алианс начело със САЩ действа на международната сцена в противовес на принципа на суверенното равенство на страните - членки на световната организация. “Вашингтон открито обяви правото си да използва военна сила едностранно и където си пожелае, за да отстоява интересите си - каза руският дипломат №1. - Военната намеса стана норма, независимо че всички силови операции, предприемани напоследък от САЩ, завършват печално. Днес жертва на тази арогантна политика е и Украйна.”
Лавров призова също всички виновни за масовата гибел на хора в Одеса, Мариупол и други райони на Украйна да бъдат открити и предадени на правосъдието.
По-късно в интервю за руски медии министърът заяви, че Кремъл няма желание да продължава войната на санкциите. Той посочи още, че отношенията между Вашингтон и Москва се нуждаят от второ презареждане. “Ние сме заинтересовани от нормализиране на отношенията със САЩ, но не ние сме ги развалили”, посочи Лавров. Според него влошените връзки са довели до замразяване на всички съвместни програми за борба с тероризма, наркотрафика и пиратството. (24часа)
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:09 Обидиха се масово: Трима президенти на Украйна връщат отличията си в Полша
- 09:01 Преговорите в Щвейцария между САЩ и Иран бяха временно прекъснати след 80 минути дискусии
- 08:54 Д-р Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия, избран от Националната мюсюлманска конференция
- 08:46 Петър Витанов: Бюджетът ще наложи икономии във всички ведомства
- 08:38 Владислав Горанов: ПБ да покаже воля за по-бърза консолидация, иначе ще агонизираме
- 08:31 Президентът: България държи златна карта – днес големите проекти минават през нашата страна
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна