Латас: В България не се разграничиха от Каракачанов
ЕС и Свят 29.01.2007 11:53
Чета тези дни как този общоизвестен български будала Каракачанов заявява: Латас е сърбин и не може да казва какво е в интерес на Македония, пише в свой материал Драган П. Латас, публикуван в македонския вестник “Вечер”.
Онази Македония, която той между другото не признава, че съществува. ОК, си казвам. Не бива да му се отнема правото да говори. Макар и да е расистки. И демократично, в оригинал, публикуваме неговото изказване и ние. Във Вечер. След това Каракачанов публикува списък на журналисти, за които иска забрана за влизане в България. Пишели неприятни неща за нея. А журналистите са от Сител, А 1, Утрински вестник, Вечер... И не са сърби. Каракачанов изправя на стълба за разстрел двете най-големи македонски телевизии. Сител и А 1.
От вестниците тук са Вечер и Утрински вестник. От по-важните политически вестници му липсва само още Дневник и така забраната ще засегне всички редакции с политическа тежест. България сега е член на ЕС. Каракачанов не е кой и да е. Той е част от българската власт. Няма разграничаване от него в България. Няма демарш до България от нашите дипломати. Няма демокрация. Има ценностна система на Каракачанов. Расистка.
Тук, за нас, за щастие сред обществеността почти всички бяха срещу него. Изключение е Николче Младенов от списание Фокус, който повтаря същата теза. Латас е сърбин и няма какво да пише за Македония. Вероятно същото се отнася и за всички останали, чиито родители са родени извън държавата: от Хърватия до Егейска Македония. Тъй като “бабата” Николче е в моя двор, Николче е и мой проблем. Да го реша. Расизмът се основава на различия по име, пол, вяра и цвят на кожата.
Нереализираният сръбски зет Николче Младенов, казано с неговия речник и ценностна система, не прилича на македонец. По цвят на кожата и външен вид повече прилича на дребен търговец от предградие на Багдад или Техеран. Но все пак казва, че е македонец. И аз вярвам на думата му. А е нереализиран сръбски зет. Дребосък с кундури номер 38 не може да бъде сръбски зет. Не станал сръбски зет и сега е гневен на всички сърби. Не го е направил сърбин такъв какъвто е. Нека се сърди на някой дребен търговец от Багдад или предградието на Техеран. Предлагам му на Дребосъчето чрез неговия приятел Любчо Георгиевски да внесе предложение в парламента за заличаване на Илинденското въстание от историята.
Да се заличи, защото е било предвиждано от Питу Гули и Даме Груев. Те не били македонци според мерките на Николче. Били са власи. И Илинден е влашко въстание. Според Николче. За мен е наше, македонско въстание. Ясно ли е сега защо расистите винаги са губели?!, заключава Латас. /БГНЕС
Онази Македония, която той между другото не признава, че съществува. ОК, си казвам. Не бива да му се отнема правото да говори. Макар и да е расистки. И демократично, в оригинал, публикуваме неговото изказване и ние. Във Вечер. След това Каракачанов публикува списък на журналисти, за които иска забрана за влизане в България. Пишели неприятни неща за нея. А журналистите са от Сител, А 1, Утрински вестник, Вечер... И не са сърби. Каракачанов изправя на стълба за разстрел двете най-големи македонски телевизии. Сител и А 1.
От вестниците тук са Вечер и Утрински вестник. От по-важните политически вестници му липсва само още Дневник и така забраната ще засегне всички редакции с политическа тежест. България сега е член на ЕС. Каракачанов не е кой и да е. Той е част от българската власт. Няма разграничаване от него в България. Няма демарш до България от нашите дипломати. Няма демокрация. Има ценностна система на Каракачанов. Расистка.
Тук, за нас, за щастие сред обществеността почти всички бяха срещу него. Изключение е Николче Младенов от списание Фокус, който повтаря същата теза. Латас е сърбин и няма какво да пише за Македония. Вероятно същото се отнася и за всички останали, чиито родители са родени извън държавата: от Хърватия до Егейска Македония. Тъй като “бабата” Николче е в моя двор, Николче е и мой проблем. Да го реша. Расизмът се основава на различия по име, пол, вяра и цвят на кожата.
Нереализираният сръбски зет Николче Младенов, казано с неговия речник и ценностна система, не прилича на македонец. По цвят на кожата и външен вид повече прилича на дребен търговец от предградие на Багдад или Техеран. Но все пак казва, че е македонец. И аз вярвам на думата му. А е нереализиран сръбски зет. Дребосък с кундури номер 38 не може да бъде сръбски зет. Не станал сръбски зет и сега е гневен на всички сърби. Не го е направил сърбин такъв какъвто е. Нека се сърди на някой дребен търговец от Багдад или предградието на Техеран. Предлагам му на Дребосъчето чрез неговия приятел Любчо Георгиевски да внесе предложение в парламента за заличаване на Илинденското въстание от историята.
Да се заличи, защото е било предвиждано от Питу Гули и Даме Груев. Те не били македонци според мерките на Николче. Били са власи. И Илинден е влашко въстание. Според Николче. За мен е наше, македонско въстание. Ясно ли е сега защо расистите винаги са губели?!, заключава Латас. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:40 Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
- 15:34 Едва 15,8% от българите живеят в прекалено големи жилища
- 15:30 Министър Шишков: "Онова" правителство е искало да открадне 1 милиард лева от пътища
- 15:25 Демерджиев: Показанията на Невзоров разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите
- 15:16 Комплекс за социални услуги „Владиславово“ към Фондация „Владиславово“
- 15:13 Консулството ни в Гърция предупреждава: Шофирайте внимателно, ще ви отнемат книжката
- 15:06 Две деца намериха и върнаха портфейл с голяма сума пари на болна жена
- 14:58 Трафикът през Ормузкия проток се възстановява