ЕС и Свят 14.10.2025 13:20 Снимка: ДНЕС+
Кристалина Георгиева: Липсва етична база и регулация за бързото навлизане на изкуствения интелект
Държавите по света изпитват липса на регулаторна и етична база, за да се справят с бързото навлизане на изкуствения интелект, заяви председателят на МВФ Кристалина Георгиева, цитирана от Ройтерс. Това предаде БТА.
Тя призова организациите на гражданското общество да "бият тревога".
Георгиева заяви, че бързо развиващата се технологична революция, отприщена от изкуствения интелект, е доминирана от развитите икономики, сред които САЩ държат лъвския пай. Това отваря нарастваща пропаст с развиващите се страни, на които ще им бъде трудно да ги настигнат.
Най-големият недостатък е в регулациите и етичните стандарти, каза ръководителката на Фонда пред организации на гражданското общество по време на годишните срещи на МВФ и Световната банка във Вашингтон.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23728 |
RON
|
10 | 3.84401 |
TRY
|
100 | 3.88992 |
USD
|
1 | 1.66524 |
Последни новини
- 14:02 Омбудсманът предлага несеквестируемите средства да се теглят и от банкомат
- 13:54 Зона за социализация към Хераклея Синтика ще посреща туристи от пролетта
- 13:46 Даниела Димова остава директор на Театрално-музикалния продуцентски център във Варна
- 13:40 Файненшъл таймс“: Смяна на ролите - как бавният Париж успя да изненада настъпателния Берлин
- 13:34 Тръмп нарече The New York Times заплаха за националната сигурност
- 13:31 Държавните ВиК отлагат поскъпването на водата, новите цени в сила само за София
- 13:27 Около Коледа са възможни проблеми с полетите в Европа и по света
- 13:20 АПИ: На bgtoll.bg и на мобилното приложение шофьорите могат да проверят валидността на е-винетката