Кремъл потвърди, че Путин ще пропусне Г-8
ЕС и Свят 10.05.2012 10:04
Новоизбраният руски президент Владимир Путин ще пропусне предстоящата среща на върха на страните от Г-8 в Съединените щати. Държавният глава е зает със сформирането на ново правителство, съобщиха от Кремъл в комюнике.
Късно вчера Путин уведоми американския си колега Барак Обама, че "за съжаление, няма да има възможността да участва в срещата на Г-8 на 18 и 19 май, тъй като руският кабинет по това време все още няма да е завършен", обяви Кремъл.
Въпреки това, той ще разговаря със своя колега на срещата на Г-20 през юни, допълниха от Москва. /АФП - БГНЕС
Късно вчера Путин уведоми американския си колега Барак Обама, че "за съжаление, няма да има възможността да участва в срещата на Г-8 на 18 и 19 май, тъй като руският кабинет по това време все още няма да е завършен", обяви Кремъл.
Въпреки това, той ще разговаря със своя колега на срещата на Г-20 през юни, допълниха от Москва. /АФП - БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо
- 18:08 Жената, която превърна актьорството в изкуство на превъплъщението