
ЕС и Свят 09.07.2024 18:51 Снимка: ДНЕС+
Колко пари взимат в ЕП: Кипърският евродепутат-инфлуенсър разкри тайната (ВИДЕО)
24-годишният блогър в YouTube Фидиас Панайоту, който беше избран за независим евродепутат от Кипър, разкри колко пари месечно получват членовете на Европарламента. Той засне видео в TikTok, в което обяснява колко пари отпуска институцията на избраниците. По-известният като „Фидиас“ с 2,64 милиона абонати в YouTube, разказва за зашеметяващата си заплата и допълнителните придобивки, които идват с позицията му на член на Европейския парламент.
„Получавам 8 000 евро на месец заплата. Освен това всеки работен ден, когато дойда тук в парламента и се разпиша, получавам още 350 евро.”, казва инфлуенсърът.
„Освен това имам 30 000 евро на месец за заплатите на моя екип. Освен това мога да имам офис в моята страна и те ми дават 5000 евро на месец за това. Имам още 4 000 евро на месец, за да рекламирам работата си в ЕП“, разказва евродепутатът-блогър.
„Друг страхотен разход: позволено ми е да използвам 10 000 евро на месец, за да доведа хора тук в парламента за няколко дни, за да се срещнат и да разберат какво правим тук.“
„В допълнение към всички тези пари, получавам някои предимства, като например да имам шофьор тук в Брюксел, който да ме вози, както и билети за бизнес класа, за да летя обратно до моята страна“. Той подканва своите фенове в социалната мрежа да оставят коментар за това дали евродепутатите са високо или ниско платени.
How Much Politicians Get Paid
♬ original sound - fidias
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 21:08 Съдът остави в ареста Никола Барбутов и пусна срещу 10 000 лв. гаранция бизнесмена Петър Рафаилов
- 19:33 The Wall Street Journal: Тръмп е недоволен от Нетаняху, но се въздържа от сурови мерки срещу Израел
- 19:25 US съдия нареди пропалестинският активист Махмуд Халил да бъде депортиран в Алжир или Сирия
- 19:18 Парламентът гласува „Български пощи“ да работят и да бъдат реформирани по план, представен и на ЕК
- 19:11 Специалните сили на Украйна удариха нефтопреработвателен завод във Волгоград
- 19:03 Писателят Христо Стоянов: ППДБ започнаха да убиват и полицаи
- 18:56 Проф. Ива Христова: МЗ планира ваксината срещу варицела да е задължителна, но няма пари затова
- 18:51 Джей Ди Ванс разказа за "трудния момент" в който съобщил на Тръмп, че Чарли Кърк е убит