ЕС и Свят 25.12.2025 17:01 Снимка: ДНЕС+
Китай обвини САЩ, че се опитва да осуети подобряването на отношенията му с Индия
Китай обвини САЩ, че изкривява отбранителната си политика, в опит да осуети подобряването на отношенията между Китай и Индия. Това предаде агенция Ройтерс.
Говорителят на Министерството на външните работи Лин Джиен отговори на въпрос дали Китай може да се възползва от неотдавнашното облекчаване на напрежението с Индия относно спорните гранични райони, за да предотврати задълбочаването на връзките между Съединените щати и Индия.
По думите му Китай разглежда връзките си с Индия от стратегическа и дългосрочна перспектива. Той посочи, че граничният въпрос е въпрос между Китай и Индия. Пекин възразява срещу това която и да е държава да се произнася по този въпрос.
В свой доклад по-рано този месец Пентагонът обяви, че Китай вероятно се стреми да се възползва от намаленото напрежение, за да стабилизира двустранните отношения и да предотврати задълбочаването на връзките между САЩ и Индия.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:20 Швеция доволна от преговорите с Украйна за изтребители Gripen
- 17:15 Първият мандат – изпълнен: Кандидат-премиерът Румен Радев представи проектокабинета
- 17:11 Обвиняват в религиозна омраза мъжа, нападнал монахиня в Израел
- 17:02 БАБХ влиза спешно в битка с комарите в страната
- 16:53 Кабинетът даде парк "Врана" на Столичната община
- 16:44 Изкуственият интелект "изяжда" електричеството на Европа
- 16:35 Официално дадохме старт на Giro d"Italia 2026 в Бургас
- 16:23 Станфорд: Обществото се страхува от AI, технологичната индустрия пък е оптимист