Кисинджър: С Путин може да има диалог
ЕС и Свят 11.03.2012 21:03
Иран е по-изолиран от всякога, заяви бившият държавен секретар на САЩ, носител на Нобелова награда за мир Хенри Кисинджър в интервю за CNN.
Много съм разтревожен от тези така наречени разузнавателно доклади, които твърдят, че всъщност не знаем дали те наистина работят върху ядрени оръжия. Мисля, че трябва да изхождаме от схващането, че преживяват всичко това, за да постигнат военна сила. Иран е по-изолиран, отколкото някога е бил. Така че разбирам защо израелците мислят, че ако го нападнат сега, Иран няма да има голяма международна подкрепа, отчита Кисинджър
По отношение на Русия Кисинджър заяви, че с избрания за трети президентски мандат Владимир Путин диалог е възможен. Според американския дипломат Путин е патриот.
Той преди всичко е руски патриот, който се чувства унижен от преживяванията през 90-те, които бяха периодът на най-голямо формиране на кариерата му. Той не е против Запада. Когато за първи път го срещнах, той беше много нетърпелив да има стратегическо партньорство със Съединените щати. Той е много засегнат от това, което интерпретира като намеса във вътрешните работи на Русия. И дори по-засегнат от това, което може да тълкува и го прави, като някои американски тенденции за подкрепа на политическите му опоненти, за да се стимулира свалянето му. Но аз смятам, че диалог е възможен и по определени въпроси той може да се окаже конструктивен партньор, подчерта Кисинджър. /БГНЕС
Много съм разтревожен от тези така наречени разузнавателно доклади, които твърдят, че всъщност не знаем дали те наистина работят върху ядрени оръжия. Мисля, че трябва да изхождаме от схващането, че преживяват всичко това, за да постигнат военна сила. Иран е по-изолиран, отколкото някога е бил. Така че разбирам защо израелците мислят, че ако го нападнат сега, Иран няма да има голяма международна подкрепа, отчита Кисинджър
По отношение на Русия Кисинджър заяви, че с избрания за трети президентски мандат Владимир Путин диалог е възможен. Според американския дипломат Путин е патриот.
Той преди всичко е руски патриот, който се чувства унижен от преживяванията през 90-те, които бяха периодът на най-голямо формиране на кариерата му. Той не е против Запада. Когато за първи път го срещнах, той беше много нетърпелив да има стратегическо партньорство със Съединените щати. Той е много засегнат от това, което интерпретира като намеса във вътрешните работи на Русия. И дори по-засегнат от това, което може да тълкува и го прави, като някои американски тенденции за подкрепа на политическите му опоненти, за да се стимулира свалянето му. Но аз смятам, че диалог е възможен и по определени въпроси той може да се окаже конструктивен партньор, подчерта Кисинджър. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо