ЕС и Свят 22.04.2026 14:19 Снимка: ДНЕС+
Кирил Дмитриев: Мирът ще надделее, подстрекателите на война ще загубят
Дори Кая Калас предупреждава за отслабващата подкрепа на ЕС за Украйна, пише Дмитриев
Специалният представител на президента на Руската федерация за инвестиции и икономическо сътрудничество с чужди държави Кирил Дмитриев коментира изявление на Кая Калас.
В него ръководителят на европейската външна политика изрази безпокойство, че някои съюзници на Европейския съюз стават все по-неохотни да продължат подкрепата си за Украйна.
"Дори Кая Калас предупреждава за отслабващата подкрепа на ЕС за Украйна. Подстрекателите на война ще загубят, мирът ще надделее", написа Дмитриев в X.
Калас призна, че макар ЕС да остава най-големият поддръжник на Украйна, тежестта става все по-голяма. Тя отбеляза, че Европа не е напълно сама, но допълни, че съществуват нарастващи вътрешни предизвикателства и притеснения.
„Имаме проблем, а именно Украйна: в голяма степен сме там сами и сме най-големите поддръжници. Не сме напълно сами — това не би било вярно — но имаме и свои собствени притеснения“, каза тя, подчертавайки важността на продължаващото внимание към темата.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:11 Асен Василев: С изумление и малко тъга наблюдавам бурята в чаша вода по повод Манол Пейков
- 16:03 Мъж бе осъден на 10 месеца затвор за купуване на гласове по дело на Районна прокуратура-Търговище
- 15:55 Еньо Савов: БСП е една и ще остане – отиваме с нашите идеи при хората
- 15:48 Новият магнит за туристи: В Хелзинки откриха най-дългия и висок пешеходн мост
- 15:40 Три кораба бяха атакувани от Иран в Ормузкия проток
- 15:33 Григор ще играе Чаланджър турнир за първи път от 14 години
- 15:24 БАХБ затвори още две нередовни кланици
- 15:15 Тотално наблюдение: Meta ще записва всяко натискане на клавиш от служителите си