ЕС и Свят 18.05.2025 16:40 Снимка: ДНЕС+
Ким Чен Ун призова армията си да е в готовност за война
Севернокорейският лидер Ким Чен Ун посети въздушния полк в първата гвардейска дивизия на Корейската народна армия, където водеше бойните учения на военновъздушните сили. Това съобщи Централната телеграфна агенция на Корея KCNA.
Отбелязва се, че по време на ученията са били отработени уменията на авиоескадрили, зенитно-ракетни подразделения, подразделения за радиолокационна и електронна борба при изпълнение на задачи по противовъздушна отбрана. По време на ученията бяха отработени проследяване и унищожаване на крилати ракети и камикадзе атакуващи дронове, както и неутрализиране и унищожаване на атакуващи дронове с помощта на електронни средства. Също по време на ученията бяха проведени тестове на нова далекобойна и планираща управляема бомба.
Според KCNA, лидерът на КНДР е подчертал, че "всички части на армията трябва да направят радикална промяна в подготовката си за водене на война, като постоянно трябва да са в готовност да влязат в битка“.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:20 Хороскоп за неделя, 22 март 2026 г.
- 19:34 Министерството на правосъдието обжалва във ВАС оставането на Сарафов на поста и.ф.главен прокурор
- 19:25 Костадинов на старта на кампанията: Само свободен народ може да има независима държава
- 19:14 Златото с най-големия си седмичен спад от 1983 г. насам
- 19:04 Войната на Тръмп в Иран вече струва повече от старта на войната на Буш в Ирак
- 18:54 Невероятната Джесика спечели Световната купа по ски-бягане за четвърти път
- 18:42 Съд: Илон Мъск е подвел инвеститори при сделката за Twitter
- 18:31 МВР наложи глоба на Димитър Бербатов за неправилно съхранение на личното му оръжие