ЕС и Свят 26.04.2022 18:50 Снимка: ДНЕС+
Ким Чен Ун обеща да увеличи ядрения арсенал на Северна Корея
Северна Корея проведе военен парад в Пхенян, за да отбележи основаването на своята армия - забележителен национален празник - след като лидерът Ким Чен Ун обеща да ускори разработването на забранени ядрени оръжия, съобщава Ал-Джазира.
Нощният парад показа и най-голямата и най-нова междуконтинентална балистична ракета (ICBM) в Северна Корея.
"Ще продължим да предприемаме стъпки за укрепване и развитие на ядрените способности на нашата страна с най-бързи темпове", каза Ким, според стенограма, публикувана от официалната Корейска централна новинарска агенция, като обеща да продължи да укрепва ядрените сили на страната "количествено и качествено".
Ядрените оръжия на Севера са "символ на националната мощ" и трябва да бъдат разнообразени, добави той.
"В подготовка за бурната политическа и военна ситуация и всякакви кризи в бъдеще ние ще увеличим допълнително нашите ядрени сили с възможно най-висока скорост."
Ким добави, че докато основната роля на ядрените оръжия на страната е да се използват като възпиращ фактор, те могат да бъдат разгърнати, ако "фундаменталните интереси" на Северна Корея бъдат атакувани.
Още по темата
-
-
Ким Чен-ун наблюдава изпитанията на нов боен кораб
преди 2 седмици
-
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:20 Хакерска атака спря системата за граждански предупреждения в Бразилия
- 13:09 Скот Бесент за Зеленски: "Мистър Бийн на крек", "дете със специални нужди", "малък малоумник"
- 12:57 "Град в града": Над 120 незаконни сгради в "Баба Алино", бутането им ще отнеме години
- 12:46 Еманюел Тод: Европа не осъзнава какво прави. Украйна е приключена
- 12:35 "Левски" отговори на седем важни въпроса по повод сагата с Божков
- 12:24 Даниел Вълчев: На Радев не му е важно кой точно ще бъде президент, по-важно му е да не загуби
- 12:12 Франческо Баная спечели спринта преди Гран при на Чехия в MotoGP
- 12:02 Даниел Митов на въпрос има ли ГЕРБ кандидат-президент: Когато му дойде времето, ще го обсъдим