Киевските войски са дали нови жертви в Донбас
ЕС и Свят 10.07.2014 12:16
Трима украински войници са загинали, а 27 са ранени през последните 24 часа в източната част на Украйна, предаде УНИАН, позовавайки се на пресслужбата на антитерористичната операция. Двама души са загинали, след като БТР се е натъкнал на мина в Донецката област. Трети войник е загинал при засада в Луганската област.
Сраженията в украинската Донецка област са продължили през цялата нощ. Представители на Донецката народна република твърдят, че украинските сили продължават да настъпват към град Донецк, а армията на ДНР се опитва да удържи контрола над Северск, в близост до Славянск. Сраженията в покрайнините на Славянск и Краматорск също продължават.
През нощта опозиционните на Киев сили са обстреляли пропускателния пункт „Должанский” по границата с Русия, в резултат на което петима войници са били ранени.
През нощта са били обстреляни и пет изградени барикади в различни райони на Донецката и Луганската област.
Служители на руската митническа служба са били евакуирани тази сутрин заради стрелба в близост до украинския контролно-пропускателен пункт „Изварино”. Вчера вечерта стрелба е избухнала и около руските пунктове „Гуково” и „Новошахтинск”. Няма данни за пострадали хора при инцидентите.
Русия продължава да съсредоточава свои войски на границата с Украйна. Това заяви американският генерал Филип Брийдлов, командващ силите на НАТО в Европа. „Руската армия отново струпва войски на границата. В момента там се намират около осем батальона. Те могат да пресекат границата в случай на необходимост”, изтъкна Брийдлов.
Сраженията в украинската Донецка област са продължили през цялата нощ. Представители на Донецката народна република твърдят, че украинските сили продължават да настъпват към град Донецк, а армията на ДНР се опитва да удържи контрола над Северск, в близост до Славянск. Сраженията в покрайнините на Славянск и Краматорск също продължават.
През нощта опозиционните на Киев сили са обстреляли пропускателния пункт „Должанский” по границата с Русия, в резултат на което петима войници са били ранени.
През нощта са били обстреляни и пет изградени барикади в различни райони на Донецката и Луганската област.
Служители на руската митническа служба са били евакуирани тази сутрин заради стрелба в близост до украинския контролно-пропускателен пункт „Изварино”. Вчера вечерта стрелба е избухнала и около руските пунктове „Гуково” и „Новошахтинск”. Няма данни за пострадали хора при инцидентите.
Русия продължава да съсредоточава свои войски на границата с Украйна. Това заяви американският генерал Филип Брийдлов, командващ силите на НАТО в Европа. „Руската армия отново струпва войски на границата. В момента там се намират около осем батальона. Те могат да пресекат границата в случай на необходимост”, изтъкна Брийдлов.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:57 Стоичков и ФИФА припомниха исторически мач на България, той се снима с принцесата на Япония
- 09:51 Джей Ди Ванс: САЩ гарантира, че освобождаването на ирански активи няма да е за "тероризъм"
- 09:44 Захарова и Симонян саркастично: Предложиха на Стармър работа като косач на трева в "Россия сегодня“
- 09:36 Григор Димитров се изкачи с пет позиции в ранглистата
- 09:29 От 1 юли край на евтините покупки от Китай - ЕС въвежда такса от 3 евро за всяка категория стока
- 09:21 Петер Мадяр обяви началото на процедура за отстраняване на унгарския президент Шуйок
- 09:14 Дмитриев: Оставката на Стармър е сигнал за поддръжниците на войната
- 09:06 Съдът регистрира партия "Прогресивна България"