.jpg)
ЕС и Свят 22.07.2025 16:35 Снимка: ДНЕС+
Кая Калас: Всички варианти са на масата, ако Израел не улесни предоставянето на помощ в Газа
Всички варианти са на масата, ако Израел не изпълни обещанията си да улесни предоставянето на хуманитарна помощ в Газа. Това написа върховният представител на ЕС за външната политика Кая Калас в публикация в социалната мрежа Х.
Тя изтъкна, че "убийството на цивилни, търсещи помощ в Газа, е неоправдано" и уточни, че е разговаряла с израелския външен министър Гидеон Саар, "за да си припомни нашето разбиране относно потока от помощи".
Според Калас тя ясно е посочила, че Израелските отбранителни сили трябва да спрат да убиват хора в хуманитарните пунктове за разпределение на помощ.
По-рано този месец Кая Калас заяви, че Израел се е съгласил да разшири хуманитарния достъп до Газа, включително увеличаване на броя на камионите с помощ, пропускателните пунктове и маршрутите до разпределителните центрове.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09718 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.85773 |
![]() |
100 | 4.1355 |
![]() |
1 | 1.67179 |
Последни новини
- 22:46 Отиде си Ози Озбърн - легендата на хеви метъла, само седмици след грандиозен прощален концерт
- 21:47 Хороскоп за сряда, 23 юли 2025 г.
- 19:22 За „плочкаджийте“ - новите мутри и хората на мисълта - смазани под киреча* на маргиналността
- 19:15 ПП търси Левски, но изпраща Асен Василев
- 19:07 Денис Шмигал: Украйна ще се нуждае поне от 120 млрд. долара за отбрана през следващата година
- 19:00 Франция: Мирните преговори между Украйна и Русия трябва да доведат до среща между Путин и Зеленски
- 18:52 Русия "значително разширява" списъка си със санкционирани представители на ЕС
- 18:45 Персоналът и главният офис на СЗО в Газа са били нападнати от израелската армия