ЕС и Свят 20.11.2025 12:40 Снимка: ДНЕС+
Кая Калас: Краят на войната трябва да бъде одобрен от украинците и европейците
За да приключи войната в Украйна, украинците и европейците трябва да одобрят условията, каза днес върховният представител на ЕС по външната политика и сигурността Кая Калас пред журналисти преди началото на заседанието на Съвета на ЕС по външни работи в Брюксел.
В отговор на въпрос тя уточни, че не й е известно европейски представител да е участвал в изготвянето на условията, представени в медиите в последните часове. Европейците винаги сме подкрепяли постигането на траен и справедлив мир, приветстваме всяко усилие за постигането на тази цел, каза Калас. За да проработи, всеки план трябва да има подкрепата на украинците и европейците, добави тя.
В тази война единият е нападател, а другият е нападнат. Не чуваме за отстъпки от руската страна. Ако Русия наистина искаше мир, можеше да се съгласи на безусловно прекратяване на огъня досега. Тази нощ отново виждаме нови руски въздушни удари. В 93 на сто руските удари целите са граждански - жилища, училища и болници, посочи Калас. По нейните думи руският президент Владимир Путин би могъл да спре войната, просто като прекрати бомбардировките.
CHF
|
1 | 2.10667 |
GBP
|
1 | 2.21574 |
RON
|
10 | 3.84408 |
TRY
|
100 | 3.98646 |
USD
|
1 | 1.68853 |
Последни новини
- 14:04 Прокуратурата: Разбита е глобална мрежа за трафик на културни артефакти за над 100 млн. евро
- 13:56 Запрянов за 140 г. Сръбско-българската война: България доказва, че сама може да решава съдбата си
- 13:47 Виктор Орбан: Брюксел трябва да спре да финансира „военната мафия“ в Украйна
- 13:32 Бурен вятър сменя обилните валежи
- 13:30 Четец по устните: Мъск питал шефа на Pfizer дали смята саудитския престолонаследник за „терорист“
- 13:21 Турция преименува Централна Азия на „Туркистан“ в учебниците
- 13:13 Меган Маркъл за бизнесите си: Имам право да греша
- 13:05 Захарова: Западът няма да се откаже от плановете си за Украйна