Камерън: Путин и ИД ще се радват, ако излезем от ЕС

ЕС и Свят 17.05.2016 18:59

Британският премиер Дейвид Камерън заяви, че групировката „Ислямска държава“ и руският президент Владимир Путин ще се радват, ако Великобритания излезе от Евросъюза, съобщи вестник „Дейли телеграф“.
„Кой би бил щастлив, ако ние излезем? Путин и аз подозирам ал Багдади (главатарят на ИД)“, заяви премиерът.
Камерън вече призоваваше сънародниците си да останат в ЕС заради заплаха от страна на Русия. Той също така смята, че при напускането на Великобритания в Европа може да пламне война.
Референдумът за отделянето на кралството от ЕС ще се проведе на 23 юни. /РИА "Новости"
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355