ЕС и Свят 08.05.2024 11:02 Снимка: ДНЕС+
Как Гърция развива туризма си, колко пари заделя и къде сме ние спрямо съседката ни
Гърция винаги е предлагала перфектен туристически продукт. Повечето от приходите в държавата са именно от туризма. Страната модернизира пристанищата и летищата си. Прави рекламни кампании в целия свят на островите си. Пази ги девствени и незастроени.
Новият бюджет на Министерството на туризма е 53,7 милиона евро. Той е предвиден за модернизиране и подобряване на обектите. За обучението по туризъм са осигурени държавни средства в размер на 45,153 млн. евро плюс 10,13 млн. евро за дигитална трансформация на регистъра на туристическия бизнес.
Проектите на министерството включват и проект за дестинационен мениджмънт. Други 10 милиона евро са предвидени за дигитална трансформация на гръцката национална туристическа организация, съобщи кореспондентът на Bulgaria ON AIR в Гърция Силвия Станчева.
Гърция знае как да привлича туристи не само с услугите, които предлага, но и с качеството им. Докато българският туризъм има нужда от коренна промяна. Трябва нов модел на управление на туристическия сектор.
Вече 20 години се търси и няма ясна визия за развитие и всичко, като че ли е спряло във времето. Бюджетът не се е променил от години. Той е 30 милиона. В тази сума влизат всички средства от покриване на разходите до маркетинговата стратегия, която цели да позиционира България на международната туристическа карта.
Реклама на черноморските ни курорти не се прави. Плажните ни ивици са застроени, девствен плаж почти не остана, а качеството на услугите е спорно.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23626 |
RON
|
10 | 3.84197 |
TRY
|
100 | 3.90542 |
USD
|
1 | 1.66894 |
Последни новини
- 21:02 Хороскоп за събота, 20 декември 2025 г.
- 19:33 Безплатното разширение за браузъра Chrome шпионира разговорите ви с ChatGPT
- 19:24 Две нови метростанции отварят врати в Рим
- 19:16 Шесто понижение за годината на основната лихва в Русия
- 19:08 Съдията нареди на Анджелина Джоли да предаде личните си съобщения с адвоката си
- 18:59 Столична община спира строеж на 150-метров небостъргач на бул. "България" със заменка
- 18:52 "Беше като потъващ кораб". Как бе сключена сделката за финансирането на Украйна
- 18:44 CATL внедрява човекоподобни роботи при сглобяването на батерии