ЕС и Свят 03.01.2023 08:24 Снимка: ДНЕС+
Извеждането на дерайлиралите 4 цистерни с амоняк при Пирот се отлага
Извеждането на 4 цистерни с амоняк1 дерайлирали при железопътната катастрофа при Пирот се отлага за утре и следващите дни. Това беше обявено на заседание на кризисния щаб по обезопасяването и обезвреждането на участъка, където стана инцидентът. Днес беше направен несполучлив опит една от цистерните да бъде вдигната, което наложи сформиране на аварийни група, щаб за конкретната операция.
Решено е, че първо ще бъде ремонтиран самият железен път, за да може да бъде докаран жп кран и локомотив, с които да може да се повдигнат обърнатите цистерни, а това ще отнеме дни, стана ясно на заседанието. Дерайлиралите цистерни са още на железопътната линия, като едната от тях би трябвало да е празна, в останалите три обаче все още има амоняк.
На заседанието на щаба е посочено, че 6 от цистерните от катастрофиралата композиция са транспортирани до завода получател в гр. Шабац, там се произвеждат изкуствени торове, а седем от цистерните са преместени до Димитровград, предаде БНР.
Работата на екипите по обезопасяване е от 10 дни и ще продължи, вероятно до сръбската Коледа, която е на 7 януари. Бедственото положение в Пирот е в сила до пълното почистване на участъка с катастрофата с цистерните амоняк, обяви кметът на общината Владан Васич.
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23728 |
RON
|
10 | 3.84401 |
TRY
|
100 | 3.88992 |
USD
|
1 | 1.66524 |
Последни новини
- 10:26 Асим Адемов разобличи лицемерите от ПП-ДБ:Къде бяхте, когато Рашков искаше да уволнява други водещи?
- 10:20 Китайски блог: Кошмарът на Европа се сбъдва - Путин вкарва в строя ракетите "Орешник"
- 10:15 На 23 декември църквата почита Свети Наум Охридски
- 10:12 Гърция затяга мерките по пътищата, нови 2500 камери засичат нарушения
- 10:10 Внукът на загиналата 79-годишна жена във Варна: Пазарували, излезли са от магазина и са ги блъснали
- 10:08 Масирана руска атака - ракети и дронове удрят от Балаклея през Киев до Измаил и Рени
- 10:05 СГС даде 20 години затвор за французина, убил и разчленил приятелката си финландка в София
- 10:01 Тръмп заяви, че САЩ се нуждаят от Гренландия заради националната сигурност