Известен бразилски ТВ водещ загина при катстрофа с хеликоптер

ЕС и Свят 12.02.2019 09:16

Рикардо Боеша, един от най-известните журналисти в Бразилия, е загинал при катастрофа на хеликоптер в Сао Пауло.

Самолетът, превозващ 66-годишния журналист, се е ударил в камион на околовръстен път в понеделник сутринта. Смята се, че пилотът е починал, предаде Би Би Си.

Боеша, който е носител на награди за радио и телевизионни предавания, е трикратен носител на най-престижната журналистическа награда в Бразилия. Бил е водещ на новините на медийния гигант Глобо.

Прекъсвайки новините на живо по телевизията, негов колега съобщи, че това е "много тъжен момент за бразилската журналистика".

Боеша е пътувал от Кампинас, близо до Сао Пауло, когато хеликоптерът е изгубил контрол, паднал на магистралата в 12:14 местно време и избухнал в пламъци.

Шофьорът на камиона е бил спасен.

Колегите му журналисти описаха Боеша като "журналист на журналистите", като похвалиха неговия подход "смъкване на земята" и "ефективните" му репортажи.

Смъртта му е не само загуба за компанията, но и за бразилската журналистика. /БГНЕС
CHF CHF 1 2.10191
GBP GBP 1 2.26108
RON RON 10 3.85249
TRY TRY 100 4.17961
USD USD 1 1.69586