ЕС и Свят 22.08.2025 15:20 Снимка: ДНЕС+
Израелският министър на отбраната: Град Газа може да бъде унищожен, ако "Хамас" не приеме условията
Израелският министър на отбраната Израел Кац предупреди днес, че град Газа може да бъде унищожен, ако палестинското ислямистко движение "Хамас" не приеме условията на Израел, предадоха Асошиейтед прес и БТА.
Израелският министър направи изказването си в момент, в който Израел се подготвя за мащабна офанзива в Газа.
След като премиерът Бенямин Нетаняху каза, че ще нареди на армията да завземе град Газа, Израел Кац предупреди, че най-големият град в палестинския анклав може да се "превърне в Рафах или Бейт Ханун" – райони, които бяха разрушени в по-ранни етапи на войната.
"Портите на ада скоро ще се отворят за убийците от "Хамас" и изнасилвачите в Газа, освен ако не се съгласят с условията на Израел за спиране на войната", написа Кац в социалната мрежа Х.
Той повтори исканията на Израел за примирие: освобождаване на всички заложници и пълно разоръжаване на "Хамас". Групировката заяви, че ще освободи заложниците в замяна на край на войната, но отказва да се разоръжи, ако не бъде създадена палестинска държава.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:37 Том Круз се готви 40 години за ролята на петролен магнат във филма „Дигър“
- 11:30 САЩ налагат 25% мито на стоки от Бразилия
- 11:26 Меси и Аржентина отново са на финал след голям обрат срещу Англия
- 11:21 Електронен обмен ще опростява митническата обработка на товари и стоки в родните пристанища
- 11:14 189 години от рождението на Васил Левски
- 11:07 Иран атакува Бахрейн и Кувейт, след като САЩ засилиха въздушните си удари
- 10:59 Проф. Владимир Чуков: В Иран събират пари за убийството на Тръмп
- 10:52 Цените в България се вдигнали с 43% за 5 години, заплатите - почти двойно