
ЕС и Свят 21.01.2025 08:32 Снимка: ДНЕС+
Израелски войник загина на Западния бряг, началникът на генщаба обяви готовност за голяма операция
Израелски войник загина, а офицер беше тежко ранен през изминалата нощ, след като джипът им се натъкна на заложено на пътя взривно устройство в град Тамун в северната част на Западния бряг, съобщи днес израелската армия, цитирана от ДПА и БТА.
За момента никой не е поел отговорност за нападението.
Началникът на Генералния щаб на Израел Херци Халеви днес обяви готовност за голяма военна операция в района.
"Освен интензивната подготовка за отбрана в ивицата Газа, трябва да сме готови за мащабни операции в Юдея и Самария, за да изпреварим терористите и да ги заловим, преди да достигнат до цивилното ни население", заяви Халеви, използвайки израелските термини за Западния бряг.
Напрежението в окупирания Западен бряг се повиши след атаките от 7 октомври 2023 г., организирани от палестинската войнствена организация "Хамас" от ивицата Газа, посочва ДПА.
По данни на палестинското министерство на здравеопазването повече от 800 палестинци са били убити при израелски военни операции и при нападения на еврейски заселници.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 09:23 Николай Денков, поредният незнаещ за корупция: Обвиненията срещу Коцев и Василев са скалъпени
- 09:18 Гранична полиция задържа 40 кг канабис при операция по море край Бяла
- 09:08 Русия национализира най-голямата компания за добив на злато в страната
- 08:58 Мецола в писмо до Радев: Политиката на разширяване на ЕС остава стратегически приоритет за ЕП
- 08:50 Нападнаха кметицата на Скопие Данела Арсовска - български гражданин
- 08:40 Алкарас се класира за трети пореден път за финала на "Уимбълдън"
- 08:31 Асен Василев: Давам си имунитета, за да бъда разследван. После - ще осъдя г-жа Пламенка
- 00:24 Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста, реши съдът