ЕС и Свят 29.03.2026 18:40 Снимка: ДНЕС+
Израелската полиция не позволи на латинския патриарх на Йерусалим да отслужи литургия за Цветница
Израелската полиция "за първи път от векове" не позволи на латинския патриарх на Йерусалим и на настоятеля на църквата "Възкресение Христово" да влязат в храма за служба за днешната католическа Палмова неделя (Цветница), съобщи Йерусалимската латинска патриаршия, цитирана от Франс прес, предаде БТА.
"Двамата бяха задържани... и бяха принудени да се върнат", пише в съвместно изявление на Йерусалимската латинска патриаршия и на Кустодията на Светата Земя.
"В резултат на това за първи път от векове на църковните лидери не бе позволено да водят службата за Палмова неделя в църквата "Възкресение Христово", се добавя в текста.
Израелските власти затвориха всички свещени обекти в Стария град в Йерусалим, като посочиха, че тази мярка се налага от съображения за сигурност.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Eманюел Тод: Западът се превръща в банда терористични държави
- 19:22 Кошмарът на Тръмп: Той губи! В Иран САЩ загубиха военно оборудване за 2 млрд. долара
- 19:11 Росица Матева: Максимално ще бъде ограничена възможността за смени на членове на СИК
- 19:01 Дронове навлязоха във въздушното пространство на Финландия
- 18:50 Мохамед Халаф: Мащабна сухопътна офанзива в Иран за продължителен период е малко вероятна
- 18:40 Израелската полиция не позволи на латинския патриарх на Йерусалим да отслужи литургия за Цветница
- 18:29 Жената, намушкала четирима в София: Не харесвам германци. Извърших го в интерес на обществото
- 18:24 Само за дни: Трайков подписа над 160 допълнителни споразумения за стотици милиони евро по ПВУ