
ЕС и Свят 13.10.2023 19:29 Снимка: ДНЕС+
Израел знае, че е нужно повече време за евакуация, но не го обеща
Израелската армия призна, че ще отнеме повече от 24 часа, за да се евакуират палестинците от северната част на ивицата Газа на юг. По-рано ООН съобщи, че палестинците са получили заповед с такъв срок от Израел.
"Опитваме се да отделим време, полагаме много усилия и разбираме, че за това няма да стигнат 24 часа", каза говорителят на израелската армия Даниел Хагари пред репортери.
Помолен от Би Би Си да потвърди 24-часовия срок, за който според ООН армията е информирала организацията, Хагари каза: "Няма да кажа, че това е точна цифра".
Служители на ООН предупредиха, че изселването на 1,1 милиона души от северната част на Газа би имало опустошителни хуманитарни последици, а Световната здравна организация подчерта, че няма да е възможно да се евакуират уязвимите ранени.
В изявлението си Хагари обвини "Хамас", че насърчава цивилните да игнорират израелските заповеди за евакуация.
"Ние разбираме проблема. Тъжна действителност? Това е отговорност на "Хамас"", каза той пред репортери.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09583 |
![]() |
1 | 2.23779 |
![]() |
10 | 3.85142 |
![]() |
100 | 4.03096 |
![]() |
1 | 1.67566 |
Последни новини
- 21:19 Хороскоп за понеделник, 29 септември 2025 г.
- 21:16 Джанлоренцо Бленджини: Гордея се с този отбор, България също трябва да се гордее
- 21:13 Симеон Николов: Италия е по-добрият отбор, заслужено ни победиха
- 21:11 Александър Николов: Този медал тежи повече от 25 000 индивидуални награди
- 19:37 Жечо Станков: "Топлофикация София" не е подменила нито един линеен метър мрежа за 2024 г.
- 19:18 Един съвсем не случаен успех - българският волейболен бум идва логично
- 19:07 DeepState: Руснаците напредват в Запорожка, Днепропетровска и Донецка области
- 18:56 Лена Бориславова, пропуснала форума на ПП: Бях на обучение с вдъхновяващи политици от АЛДЕ