ЕС и Свят 29.10.2025 18:58 Снимка: ДНЕС+
Израел: Примирието в Газа пак е възстановено
Телата на "най-малко 101 убити, сред които 35 деца, няколко жени и възрастни хора, са били откарани в болници след израелски въздушни удари в рамките на по-малко от 12 часа" в ивицата Газа, заяви днес Махмуд Басал, говорител на Гражданската защита, хуманитарна организация, действаща под ръководството на "Хамас", предаде АФП.
Представители на пет болници в палестинската територия потвърдиха това число.
Броят на жертвите растеше непрекъснато, като първоначално беше съобщено за 60 загинали, а след това числото стана 81, съобщи Асошиейтед прес. Например директорът на болница "Аш Шифа" Мохамед Абу Селмия заяви, че болницата е приела още 21 тела на загинали при ударите, сред които седем жени и шест деца.
Той каза, че очаква броят на жертвите да се увеличи, тъй като много от 45-та ранени, приети в болницата в град Газа, са в критично състояние, сред които 20 деца.
Новата информация дойде, след като израелската армия обяви, че примирието е в сила отново, след като извърши тежки въздушни удари в Газа. Тя заяви, че израелските сили ще продължат да спазват споразумението за примирие, но ще реагират решително на всяко нарушение на споразумението.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:41 Министър Димитър Стоянов провери сглобяването на бойните машини „Страйкър“ в ТЕРЕМ
- 08:32 "Ройтерс": Руски ястреби призовават Путин да ескалира войната и да прекрати преговорите със САЩ
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива