ЕС и Свят 28.10.2022 11:59 Снимка: ДНЕС+
Израел отново бомбардира Дамаск
Генерал-майор Олег Егоров, заместник-ръководител на руския Център за помирение на враждуващите страни в Сирия, заяви на брифинг, че изтребители F-16 на израелските военновъздушни сили са нанесли удари по цели в Дамаск в нощта срещу четвъртък, 27 октомври, съобщи РИА Новости.
Той заяви, че между 00:35 и 00:39 ч. четири израелски тактически изтребителя F-16 от Голанските възвишения са нанесли осем удара с крилати ракети по обекти в северните и югозападните покрайнини на сирийската столица. Според генерал-майора силите за противовъздушна отбрана (ПВО) на Сирия са свалили четири от ракетите. Един член на сирийските въоръжени сили е бил ранен в резултат на обстрела, посочи той.
По-рано противовъздушната отбрана на САР унищожи две крилати ракети и четири управляеми бомби, изстреляни от самолети на израелските военновъздушни сили по летищата в Дамаск и Димас.
Напоследък израелските военни редовно нанасят въздушни удари по различни цели в съседната държава. По-специално са засегнати Дамаск, Алепо, пристанището Тартус и изследователският център в град Масяф.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23728 |
RON
|
10 | 3.84401 |
TRY
|
100 | 3.88992 |
USD
|
1 | 1.66524 |
Последни новини
- 21:23 Хороскоп за вторник, 23 декември 2025 г.
- 19:33 Politico: Гаранциите за сигурността на Украйна се оказаха в ръцете на Путин
- 19:25 Семейство Бекъм изтри първородния си син от социалните мрежи
- 19:17 "Ростех" пусна видео от първия полет на Су-57 с двигател от пето поколение
- 19:10 АПИ: Около 100 000 автомобила се очаква да излязат от София за предстоящите празнични дни за Коледа
- 19:03 Пиратки изкъртиха пощенски кутии в блокове в Плевен
- 18:59 Касите на БНБ ще работят извънредно и на 27 декември
- 18:56 Кремъл отхвърли твърденията на Ройтерс за "руски претенции към Източна Европа"