ЕС и Свят 21.01.2022 18:50 Снимка: ДНЕС+
Италия спаси над 300 мигранти от претоварена лодка в Средиземно море
Италианската брегова охрана спаси 305 мигранти, опитващи се да стигнат до Европа на борда на претоварена лодка, изпаднала в опасност край остров Лампедуза в Средиземно море, съобщава "Ройтерс".
Бедстващият плавателен съд е бил на около 20 мили от италианския бряг. Сред спасените са 17 жени и шестима непълнолетни.
Спасителната операцията е била особено сложна поради малкия размер на лодката и опасенията, че тя може да се преобърне поради прекалено големия брой хора на борда.
През последните месеци Италия отчита ръст в броя на лодките, превозващи мигранти. Стотици хора, спасени в Средиземно море, в момента се намират на борда на три благотворителни кораба в очакване на безопасно пристанище.
От кораба Geo Barents на благотворителната организация "Лекари без граници" (MSF), съобщиха, че превозват над 430 души, които са взети на борда при няколко отделни спасителни операции./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:06 Унгарският парламент освободи президента: "Марионетката на Орбан" отстранена
- 08:58 ЕС отложи новия пакет санкции срещу Русия
- 08:51 Първият гол на Англия се оказа нередовен, ФИФА със абсурдна позиция (ВИДЕО)
- 08:43 Стряскаща статистика: Всеки ден у нас стават средно по 20 тежки катастрофи!
- 08:36 Румен Радев ще присъства на военния парад в Париж по покана на президента Еманюел Макрон
- 08:28 Петър Воденски: Позицията ни за санкциите бе разбрана в Брюксел. Отлична работа на дипломатите ни!
- 22:11 Хороскоп за вторник, 14 юли 2026 г.
- 19:33 10 навика, които усилват женската енергия и ви правят невероятно привлекателни