ЕС и Свят 09.01.2025 12:04 Снимка: ДНЕС+
Италия чака САЩ да поискат екстрадиция на задържания ирански бизнесмен
Съединените щати не са подали официално искане за екстрадиране на иранския бизнесмен Мохамeд Абедини, задържан в Милано. Това съобщи министърът на правосъдието на Италия Карло Нордио, цитиран от "Ройтерс".
"Въпросът с Абедини е чисто юридически, независимо от освобождаването на италианската журналистка Чечилия Сала. Преждевременно е да говорим за екстрадиране, също и защото до момента не е изпратено официално искане до нашето министерство", отбеляза той.
Абедини е издирван от Съединените щати по подозрение за участие в удар с дрон срещу американските сили в Йордания. Иран отрече да е замесен и миналата седмица заяви, че задържането на иранския гражданин се равносилно на вземане на заложници.
Арестът му е свързан със задържането три дни по-късно на италианската репортерка Чечилия Сала, която беше задържана в Техеран на 19 декември, докато работеше с редовна журналистическа виза, но вчера бе освободена и се завърна в родината си.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:02 Хороскоп за неделя, 12 юли 2026 г.
- 19:34 Великобритания разследва убийството на бивш министър
- 19:22 Внукът на Раул Кастро готов да преговаря с Тръмп
- 19:10 Пакистан напомни на САЩ и Иран за ангажимента към мирното споразумение
- 18:54 27-годишна загина след падане от небостъргач в Дубай
- 18:42 Полицията задържа шестима при акция срещу райски газ и наркотици в Слънчев бряг
- 18:30 В Гърция изясниха причината за смъртта на сина на Весела Лечева
- 18:18 МВР засилва проверките на тежкотоварния трафик в цялата страна