ЕС и Свят 21.04.2026 10:27 Снимка: ДНЕС+
Иранският главен преговорящ: Техеран няма на приеме преговори със САЩ под заплаха
Иран няма на приеме преговори със САЩ под заплаха, заяви днес иранският главен преговарящ и председател на парламента Мохамад Багер Галибаф, цитиран от Ройтерс. Това предаде БТА.
"(Президентът на САЩ Доналд) Тръмп иска да превърне преговорите в подписване на капитулация. Няма да приемем диалог, който да се води в атмосферата на непрекъснати заплахи", написа Галибаф в профила си в Екс.
Той добави, че Иран е "готов да демонстрира новото съотношение на силите на бойното поле" и от "две седмици се подготвя за това".
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:36 Радев в Гданск: Преустановяването на военните действия изисква дипломация
- 16:29 Учителите в готовност за протест заради бюджета
- 16:21 Украйна ще подпише споразумения за над 10 млрд за възстановяване
- 16:13 Рим контрира шефа на НАТО: Разрешили сме само логистични полети, а не въздушни удари срещу Иран
- 16:06 Депутатите приеха окончателно промените в Закона за съдебната власт
- 15:59 Рюте: Италия разреши 500 американски военни самолета да излетят от нейната територия
- 15:55 Стартира Лятната програма за групови занимания ,,Приключения около света"
- 15:52 ЕС отпусна първите 3,2 млрд. евро от новия заем за Украйна