ЕС и Свят 22.03.2026 16:15 Снимка: ДНЕС+
Иран заплаши с унищожение на петролна инфраструктура в целия регион, ако бъдат ударени централите им
Председателят на иранския парламент Мохамад Багер Галибаф предупреди, че жизненоважна инфраструктура в региона ще бъде „необратимо унищожена“, ако САЩ и Израел нанесат удари по ирански обекти.
„Незабавно след като електроцентрали и инфраструктура в нашата страна бъдат атакувани, жизненоважната инфраструктура, както и енергийната и петролна инфраструктура в целия регион ще се считат за легитимни цели и ще бъдат необратимо унищожени“, написа Галибаф в публикация в социалната мрежа Х
Той предупреди, че в такъв случай цените на петрола ще се повишат за продължителен период.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо
- 18:08 Жената, която превърна актьорството в изкуство на превъплъщението
- 17:57 Съвършеният мит, създаден от богомилите: Мистерията на замъка Монсегюр и тайната на катарите
- 17:46 Венецуелското правителство ограничава достъпа до най-засегнатата от земетресенията зона
- 17:35 Научихме още съперничества от елиминациите на Мондиала. Ето как изглежда схемата
- 17:25 Шеф на "Рейсинг Булс" отрече информациите за място на Никола Цолов във Формула 1
- 17:13 Буркина Фасо прекъсва дипломатическите си отношения с Франция