ЕС и Свят 03.01.2025 10:10 Снимка: ДНЕС+
Informator: Заради експлозия на 180 м от кабинета на Зеленски - промени в командването на ВСУ?
Експлозията на 1 януари в правителствения квартал на Киев може да доведе до кадрови промени в командването на Въоръжените сили на Украйна, пише украинската медия Informator, цитирана от "Фокус".
"Отломките от дронове тип "Шахед" причиниха такива впечатляващи разрушения на кръстовището на улиците "Институтска“ и "Банкова“ в правителствения квартал на Киев на 1 януари, защото противовъздушната отбрана реагира на заплахата твърде късно", пише украинската медия.
Руският дрон се е взривил почти над покривите, така че експлозията е засегнала няколко сгради едновременно. Източници на украинската медия не изключват, след този инцидент да има последствия за командването на Въоръжените сили на Украйна.
Жилищната сграда на кръстовището на улиците "Институтска“ и "Банкова“, в която е попаднал дронът, в която загина видният невролог Игор Зима и съпругата му, е емблематична за Киев.
Сградата се намира само на 180 метра от сградата на президентството. Строго погледнато, между Президентството и мястото на удара има само две други сгради, едната от които също е жилищна.
Трудно е да се покажат последствията от експлозията и падналия дрон, защото в района е забранено да се снима, пише още Informator. Но в района са сграда на Министерския съвет, обществената приемна на Националната банка (вероятно най-старата сграда в квартала), Домът на писателите на улица "Банкова", посочените сгради са паметници на културата.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:44 Слави Ангелов за Петрохан: Освен будисти тези хора са били и доста тежко въоръжени (видео)
- 19:35 Military Watch Magazine: Москва се насочва към модернизация на ядрената си триада
- 19:27 Влизат в сила нови правила за достъп до територията на Великобритания
- 19:20 Здравният министър подозира разхищаване на обществен ресурс при скрининга на две ракови заболявания
- 19:14 Над 12 500 тона имитиращи продукти са продадени у нас през изминалата година
- 19:07 19FortyFive: Най-страшният кошмар за САЩ - руско-китайски проект за стелт бомбардировач
- 18:59 The Telegraph: Западът тайно признава, че изпращане на войски в Украйна изисква съгласието на Русия
- 18:52 ГДГП: „Гранична полиция“ не е възлагала ангажименти и правомощия на НАКЗТ