
ЕС и Свят 16.07.2024 18:47 Снимка: ДНЕС+
Индия се възмути от забележките на Зеленски относно срещата на Моди с Путин
В понеделник Министерството на външните работи на Индия привика украинския посланик във връзка със забележките на украинския президент Володимир Зеленски относно посещението на министър-председателя Нарендра Моди в Русия. Това съобщи вестник The Economic Times, позовавайки се на свои източници.
Индия изрази загриженост и недоволство от забележките на Зеленски относно посещението на Нарендра Моди в Русия, като нарече срещата между ръководителя на индийското правителство и руския президент Владимир Путин "съкрушителен удар върху усилията за мир в Украйна". Във връзка с това Индия отложи заседанието на съвместната индийско-украинска работна група за развитие на културните връзки, посочва вестникът.
Индийският министър-председател беше на двудневно посещение в Москва на 8-9 юли за 22-рата среща на върха Индия-Русия. Двете страни подписаха съвместни документи, обсъдиха съвместни проекти и потвърдиха привилегированото стратегическо партньорство между двете държави. Нарендра Моди и Владимир Путин разгледаха експозицията на павилиона "Атом" във ВДНХ и проведоха официални разговори в Кремъл. На индийския министър-председател беше връчен орденът "Свети Андрей Първозвани ".
Още по темата
![]() |
1 | 2.07603 |
![]() |
1 | 2.29262 |
![]() |
10 | 3.92926 |
![]() |
100 | 4.48288 |
![]() |
1 | 1.72214 |
Последни новини
- 10:31 Зеленски: Части, произведени в САЩ, са открити в севернокорейска ракета, изстреляна срещу Киев
- 10:23 "Тигрите" и Бойко Борисов отново с титлата на Югозападна България
- 10:14 Алкохол, цигари и заседнал живот започват да оказват негативно въздействие на 36-годишна възраст
- 10:04 Хекимян: Терзиев и Бонев кадруват и мачкат, отстраняването на Братоев е координирана акция
- 09:55 Ватиканът раздалечи Тръмп от Зеленски за погребението на папата
- 09:47 Калин Стоянов: Обвинението срещу г-н „Бях точен с парите“-Демерджиев е по мой сигнал
- 09:38 Русия обвини украинските спецслужби за убийството на висш генерал край Москва
- 09:30 ПП: Новият шеф на „Метрополитен“ не споделя нашите ценности, само за кратко е бил зам.-министър