Индия съветва хората да не се абонират за интернета от компанията на Мъск Starlink

ЕС и Свят 27.11.2021 16:00 Снимка: ДНЕС+

Индия съветва хората да не се абонират за интернета от компанията на Мъск Starlink

Индийското правителство посъветва хората да не се абонират за Starlink Internet Services, подразделение на частната аерокосмическа компания SpaceX на милиардера Илън Мъск, тъй като тя няма лиценз за работа в страната, информира "Ройтерс".

В изявление на правителството се уточнява, че на Starlink е било казано да спазва разпоредбите и да се въздържа от "резервиране/предоставяне на сателитни интернет услуги в Индия с незабавен ефект".

Starlink регистрира бизнеса си в Индия на 1 ноември. Тя започна реклама и според правителството е стартирала предварителна продажба на услугите си.

В отговор на имейл на "Ройтерс, Starlink са посочили по темата: "Засега няма коментар."

Все повече компании изстрелват малки сателити като част от мрежа на ниска околоземна орбита, за да предоставят широколентови интернет услуги с ниска латентност по целия свят, с особен акцент върху затънтени райони, до които наземната интернет инфраструктура има трудности да достигне./news.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355