ЕС и Свят 23.03.2022 18:21 Снимка: ДНЕС+
Имран Хан призова мюсюлманските страни да посредничат за прекратяване на войната в Украйна
Министър-председателят на Пакистан Имран Хан отправи апел към мюсюлманските държави да посредничат за прекратяването на войната между Русия и Украйна, информира Ал-Джазира. Той се е обърнал и към китайски дипломати с призив да се присъединят към каузата за спиране на бойните действия.
Имран Хан говори в началото на двудневна среща в Исламабад на 57-членната Организация за ислямско сътрудничество, на която за първи път присъства външният министър на Китай Ван И като специален гост.
Войната в Украйна "може да има големи последици за света", предупреди Хан. Той добави, че останалата част от планетата "вече страда" от нарастващите цени на петрола, газа и пшеницата от регион, известен като житницата на света.
Премиерът на Пакистан призова външните министри на мюсюлманските страни да посредничат за спиране на огъня и прекратяване на конфликта.
Хан опита да позиционира себе си на международната сцена, но настояването му да продължи с посещението си в Москва миналия месец, когато руските войски нахлуха в Украйна, озадачи дори най-пламенните му почитатели./money.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:06 Унгарският парламент освободи президента: "Марионетката на Орбан" отстранена
- 08:58 ЕС отложи новия пакет санкции срещу Русия
- 08:51 Първият гол на Англия се оказа нередовен, ФИФА със абсурдна позиция (ВИДЕО)
- 08:43 Стряскаща статистика: Всеки ден у нас стават средно по 20 тежки катастрофи!
- 08:36 Румен Радев ще присъства на военния парад в Париж по покана на президента Еманюел Макрон
- 08:28 Петър Воденски: Позицията ни за санкциите бе разбрана в Брюксел. Отлична работа на дипломатите ни!
- 22:11 Хороскоп за вторник, 14 юли 2026 г.
- 19:33 10 навика, които усилват женската енергия и ви правят невероятно привлекателни