ЕС и Свят 21.11.2024 15:01 Снимка: ДНЕС+
Илон Мъск представи план за драстични икономии в САЩ - идат масови съкращения на федерални служители
Илон Мъск, заедно с бизнесмена Вивек Рамасвами, представиха план за реформиране на федералния апарат на САЩ, насочен към намаляване на разходите и борба с бюрокрацията. В статия за американския вестник The Wall Street Journal те поясняват, че настоящите финансови политики в САЩ представляват "екзистенциална заплаха" за демокрацията и призовават за решителни действия, предава "Фокус".
Ключови елементи от техния план включват:
- намаляване на броя на федералните държавни служители,
- намаляване на субсидиите
- преразглеждане на съществуващите закони
- намаляване финансирането на държавни медии, международни и неправителствени организации.
Според Мъск много федерални разпоредби надхвърлят предоставените от Конгреса правомощия и трябва да бъдат отменени, което ще улесни живота на гражданите и бизнеса.
Екипът на Мъск и Рамасвами също възнамерява да намали броя на федералните служители пропорционално на броя на отменените закони. Те подчертаха, че бившите служители ще бъдат подпомогнати да преминат към работа в частния сектор.
"Те заслужават да бъдат третирани с уважение“, се казва в статията.
Като част от предложенията си предприемачите планират да намалят финансирането на държавни медии, международни и неправителствени организации.
Въпреки очакваната съпротива от политическите кръгове във Вашингтон, Мъск и Рамасвами са уверени в успеха на своята инициатива.
Новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп ги назначи за ръководители на външния отдел за ефективност на правителството - проектът, разработен от бизнесмените, трябва да бъде завършен до 250-ата годишнина от Декларацията за независимост на САЩ през 2026 година.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23728 |
RON
|
10 | 3.84401 |
TRY
|
100 | 3.88992 |
USD
|
1 | 1.66524 |
Последни новини
- 09:44 Върховната Рада на Украйна създаде група за "бърза подготовка" на президентски избори
- 09:36 Financial Times: Путин получава лъжлива картина и вярва, че може да спечели войната в Украйна
- 09:30 Британският певец Крис Риа почина на 74-годишна възраст
- 09:23 Украйна опъва още бодлива тел по границата, за да спре дезертьорите от армията
- 09:15 Бабиш обяви, че ще преразгледат чешката инициатива за боеприпаси за Украйна
- 09:07 Тръмп назначи специален пратеник за Гренландия, в Дания реагираха гневно
- 09:00 Зорница Русинова:Решението за присъединяване на България към еврозоната е окончателно и необратимо
- 08:53 Чака ни снежна Коледа. Нова година ще посрещнем с усещане за ледена зима