И в Русия се ускорява разпространението на коронавируса

ЕС и Свят 29.03.2020 15:36

Новозаразените с новия коронавирус (COVID-19) в Русия през последното денонощие са нараснали с 270 души, като с това общият брой на заразените достигна 1 534 души, съобщават руските медии, позовавайки се на последните данни на оперативния щаб за борба с разпространението на заразата.

С четирима починали през последното денонощие общият брой на жертвите вече е 8 души.

През последното денонощие от болниците са изписани 15 възстановени, с което общият им брой от началото на епидемията достигна 64 души.

Сред новите случаи на заразени в Москва 152 души са на възраст от 18 до 65 години и 32 - над 65 години. Коронавирус е потвърден и при 13 деца. /news.bg

Припомняме, че от 13 март 2020 година на територията на Република България е въведен режим на извънредно положение, целящ ограничаването на разпространението на коронавирусна инфекция и заболяването, наричано COVID-19. Със заповед на министъра на здравеопазването са въведени редица ограничителни мерки в социалния и икономическия живот. Стриктното спазване на указанията на експертите и Националния кризисен щаб ще предотврати разрастването на епидемията.
Пазете себе си и се грижете за близките си!

Спазвайте хигиенните предписания и помнете:
- избягвайте контакт с болни хора, особено такива с кашлица;
- избягвайте посещения на пазари и места, където има живи или мъртви животни;
- прилагайте общите хигиенни правила по отношение на хигиената на ръцете и хигиената на храната;
- измивайте ръцете си със сапун и вода ИЛИ използвайте дезинфекционен разтвор на алкохолна основа преди хранене, след използване на тоалетната и след всеки контакт с животни;
- избягвайте контакт с животни, техните екскременти или изпражнения

Останете си у дома!
CHF CHF 1 2.09898
GBP GBP 1 2.23268
RON RON 10 3.8428
TRY TRY 100 3.90089
USD USD 1 1.66994