И Русия си прави Национална гвардия
ЕС и Свят 05.04.2016 18:36
Руският президент Владимир Путин обяви, че се създава Национална гвардия в Руската федерация на базата на вътрешните войски в Министерството на вътрешните работи, предаде ТАСС.
"Решението е взето, ние създаваме нов федерален орган на изпълнителната власт на базата на Вътрешните войски в МВД (тяхното МВР - б.р.), създаваме Национална гвардия, която ще се занимава с борбата с тероризма, организираната престъпност, в тесен контакт с вътрешното министерство ще продължи да изпълнява тези функции, които изпълняваха подразделенията ОМОН (Мобилен отряд за специално предназначение - б.р.), СОБР (Специален отряд за бързо реагиране - б.р.) и т.н.", заяви президентът на Русия.
Това стана по време на среща с шефа на вътрешното ведомство Владимир Колоколцев, ръководителя на Федералната служба за контрол на наркотиците (ФСКН) Виктор Иванов и главнокомандващия Вътрешни войски Виктор Золотов.
"Много разчитам, че войската на Националната гвардия ще изпълнява така ефективно задачите си, както и преди и ще усилва работата си по тези направления, които смята за приоритетни", заяви Путин.
По време на същата среща стана ясно, че Федералната служба за контрол на наркотиците (ФСКН) минава в Министерството на вътрешните работи. "Същото се отнася и за миграционната служба", заяви Путин. "Има въпроси, свързани с трудовите отношения на чужденците.
Ясно е, че това е изцяло гражданска сфера. Този въпрос обсъдихме с премиера. Заедно с вътрешното министерство, миграционната служба ще отработи в детайли, така също и в случай с наркоконтрола, с Вътрешните войски и Националната гвардия не бива да има никакви проблеми", заяви президентът. /news.bg
"Решението е взето, ние създаваме нов федерален орган на изпълнителната власт на базата на Вътрешните войски в МВД (тяхното МВР - б.р.), създаваме Национална гвардия, която ще се занимава с борбата с тероризма, организираната престъпност, в тесен контакт с вътрешното министерство ще продължи да изпълнява тези функции, които изпълняваха подразделенията ОМОН (Мобилен отряд за специално предназначение - б.р.), СОБР (Специален отряд за бързо реагиране - б.р.) и т.н.", заяви президентът на Русия.
Това стана по време на среща с шефа на вътрешното ведомство Владимир Колоколцев, ръководителя на Федералната служба за контрол на наркотиците (ФСКН) Виктор Иванов и главнокомандващия Вътрешни войски Виктор Золотов.
"Много разчитам, че войската на Националната гвардия ще изпълнява така ефективно задачите си, както и преди и ще усилва работата си по тези направления, които смята за приоритетни", заяви Путин.
По време на същата среща стана ясно, че Федералната служба за контрол на наркотиците (ФСКН) минава в Министерството на вътрешните работи. "Същото се отнася и за миграционната служба", заяви Путин. "Има въпроси, свързани с трудовите отношения на чужденците.
Ясно е, че това е изцяло гражданска сфера. Този въпрос обсъдихме с премиера. Заедно с вътрешното министерство, миграционната служба ще отработи в детайли, така също и в случай с наркоконтрола, с Вътрешните войски и Националната гвардия не бива да има никакви проблеми", заяви президентът. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:52 Чешкият президент съди премиера, след като не го включи в делегацията за срещата на върха на НАТО
- 16:43 Северна Корея планира да разшири ядрения си арсенал
- 16:34 Радев: България подкрепя Украйна, но спира даренията
- 16:25 Тръмп настоява: Иран се е съгласил на дългосрочни ядрени инспекции; Техеран отрича
- 16:16 Командироват прокурори от ВКП да помагат по разследването за строителството в "Баба Алино"
- 16:07 НСТС не се разбра за осигуровките на държавните служители
- 15:58 Показанията на Невзоров до голяма степен изясняват случилото се, каза Демерджиев
- 15:49 Бюджетът на ДОО за 2025 г. е изпълнен на 99,6% в приходната и 98,6% в разходната част