
ЕС и Свят 08.04.2024 12:33 Снимка: ДНЕС+
И Израел, и "Хамас" отричат да има напредък в преговорите за Газа
Както Израел, така и "Хамас" отрекоха да е постигнат "забележителен напредък" в продължаващите преговори за прекратяване на огъня в Газа.
Информация за това беше съобщена по-рано по египетския държавен телевизионен канал "Ал-Кахера".
"Все още не се вижда споразумение на хоризонта. Дистанцията (между страните) остава голяма и досега не се е случило нищо съществено", посочиха високопоставени израелски служители, цитирани от израелската медия Ynet.
На свой ред високопоставен палестински служител в Газа изрази разочарование от "упорството" на Израел и уточни, че "засега няма напредък".
Вчера Израел и "Хамас" изпратиха екипи в Египет за нови преговори за потенциално прекратяване на огъня в шестмесечния конфликт в Газа.
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че страната му няма да се съгласи на прекратяване на огъня без освобождаване на заложници, а "Хамас" повтори исканията си, които включват трайно примирие, изтегляне на израелските сили от Газа и връщане на разселените хора.
Нетаняху обаче бе категоричен, че въпреки нарастващия международен натиск Израел няма да се поддаде на "екстремните" искания на ислямистките управници на Газа.
В неделя хиляди израелци се събраха на протест в Йерусалим с искане за освобождаването на около 130 заложници, които все още са в Газа.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.2774 |
![]() |
10 | 3.85476 |
![]() |
100 | 4.15529 |
![]() |
1 | 1.65608 |
Последни новини
- 19:32 Почина съпругът на княгиня Мария Луиза
- 19:24 Световната №116 разпиля третата в света Пегула за топ сензацията на "Уимбълдън"
- 19:15 Джеф Безос и Лорън Санчес се отправят на меден месец към Сицилия
- 19:08 Вълна от протести в Румъния след наредба, която орязва бонусите за вредни условия на труд
- 19:00 Фалстарт на безплатните лекарства за децата до 7 г., пускат първите антибиотици след седмица
- 18:55 Проф. Овчаров: Сензационни резултати от българската научна експедиция в Монголия
- 18:52 Daily Express: Москва с ултиматум към Лондон да спре напълно военната помощ за Украйна
- 18:44 The National Interest: Руският радар Don-2N - технологичното чудовище на Москва