ЕС и Свят 15.11.2021 16:50 Снимка: ДНЕС+
Хванаха лекарства, използвани за производство на наркотици
Международен канал за трафик на лекарствени препарати, използвани като прекурсори за наркотици, пресякоха митнически служители. Таблетките, съдържащи псевдоефедрин, са произвеждани в Босна и Херцеговина и доставяни чрез Турция в България, а в последствие насочвани към Чехия.
По тази схема през юли у нас митнически служители задържаха 2 190 000 таблетки при две проверки на "Капитан Андреево" и в склад в София.
В единия случай лекарствата били описани в транспортните документи като витамини, а в другия случай в транзитната декларация фигурирала реалната стока, а в последствие бил направен опит тя да бъде подменена с витамини. Констатирани са и предходни случаи, по-голямата част от които през втората половина на 2020 г., при които последваща проверка показва, че описаното в транзитните декларации се различава от представената с вносна декларация пред митническото учреждение стока.
За двата установени случая има образувани досъдебни производства. На шофьора е повдигнато обвинение. Извършва се вътрешна проверка, работи се и по установяването на други съучастници, а събраните данни ще бъдат докладвани на прокуратурата./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:39 Анжела Димчева: Нужна е нова стратегия за развитие на културата
- 10:26 ISW: През 2025 г. руската армия е завзела повече украинска територия спрямо 2024 г. (видео)
- 10:14 САЩ разрешиха на сръбската NIS да възобнови производството на рафинерията си
- 10:03 Унгария губи над 1 милиард евро от ЕС
- 09:50 Простреляха 2-годишно дете в главата по време на новогодишно тържество в РС Македония
- 09:38 Русия предаде на САЩ доказателства за украински дрон, атакувал резиденцията на Путин
- 09:27 Зохран Мамдани встъпи в длъжност като кмет на Ню Йорк с ръка върху Корана
- 09:15 В челото на песимистите в света: Българите изобщо не са оптимисти за 2026 г.